Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

Yeni sistemde görsel sorular ve mantık soruları

ifocan

Aktif Üye
Katılım
3 Eki 2017
Mesajlar
170
Beğeniler
181
#1
Değerli öğretmen arkadaşlarım, bu yıl yayınlanan örnek sorulara baktığımda görsel ve mantık sorusu ağırlıklı gibi. Geçen yıl sadece bir görsel ve bir mantık sorulmuştu. Acaba bu yıl fazla görsel soruya maruz kalacak mıyız? Sizlerin de görüşlerini bekliyorum. Ayrıca geçtiğimiz LGS'de öge sorulmamıştı. B yıl da böyle sürpriz bekliyor musunuz? Teşekkür ederim.
 

lutfi48

Yeni Üye
Katılım
17 Eki 2017
Mesajlar
8
Beğeniler
5
#2
Hocam örnek sorulardan da anlaşılacağı üzere görsel ve mantık soruları artacak gibi gözüküyor. Dilbilgisi sorularında ise önce bilgiyi verip daha sonra soruyu soruyor yani kolaylaştırılıyor. Türkçe sınavı bana göre tamamen okuduğunu doğru anlamaya ve doğru yorumlamaya yönelik bir sınav halini alacak.
 
Katılım
19 Ocak 2018
Mesajlar
49
Beğeniler
19
#3
Yani her şey ortada Türkçe daha çok okuduğunu kavrama üzerine olacak. Ezberden çok anlama giden hala nasıl oldu da MEB yapabileceği en iyi sınav sistemini getirdi durumu var ülkede.
 
Üst Alt