Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

Türkçe dersi için nasıl bir ürün tercih ediyorsunuz?

Türkçe dersi için nasıl bir ürün tercih ediyorsunuz?

• Konu anlatımı, etkinlikler ve sorulardan oluşan kaynakları...

Kullanılan: 286 67.3%
  • Akıllı defter tarzında olan kaynakları...

Kullanılan: 41 9.6%
  • Soru bankalarını...

Kullanılan: 98 23.1%

• Kullanılan toplam oy
    425
  • Anket kapatılmış .
Aslında alınan kaynağı birazda sınıf belirliyor.5.sınıflarda etkinlik tarzında kitaplar kullanılırken,diğer sınıflarda soru ve konu tekrarı olan kitaplar daha çok işe yarıyor.

talat51

Yeni Üye
Genellikle poster tarzında -mümkünse karikatürlerle süslenmiş -konu anlatımı olan ve soruları hemen konu anlatımından sonra gelen kitaplar tercihimdir.

ÖzAlp

Moderator
Yönetici
Etkinlik+ Test
Konu anlatımlı kitaplar ve akıllı defterleri çok tercih etmiyorum.
Örneğin fiilimsiler konusunda bir sayfada 20-25 cümle ile isim fiilleri bulduracak bir etkinlik...
Hemen arkasından sadece isim fiil ile ilgili test.
Üçünün sonunda fiilimsi karma etkinlik ve karma test.
On sayfada neredeyse 300 cümle incelemesi.
Hayalimdeki kitap:D
Bu arada sizin kitaba hala ulaşamadık hocam.
Haftaya gidip kendim alacağım kırtasiyeden.

hasanyasin

Aktif Üye
Bi Not Yay. güzel bir akıllı defter yapmış, geçenlerde gördüm. Birçok işi bir araya getirmiş; yazı yazma, okuma, işaretleme, eşleştirme ve çoktan seçmeli maddeler. Etkinlik ağırlıklı akıllı defterlerden farklı. Beğendim.

yudoner

Yeni Üye
Her konu için özel bir soru föy ü ya da soru kitabı ilginç olur. Mesela fiilimsi kitabı ya da fiiller kitabı gibi.

AysunK

Moderator
Yönetici
Geçen yıl yaprak test ve soru bankası kullandım. Bu yıl kısa konu anlatım, biraz etkinlik ve test olanı tercih ettim. Bi not güzel gerçekten.

MATERYALLERLE TÜRKÇE DİL BİLGİSİNİ NASIL ÖĞRETEBİLİRİM. BU KONUDA YARDIM ALABİLECEĞİM BİR YARDIMCI KAYNAK

sd002798

Yeni Üye
Ya şimdi şöyle bir durum var ben zaten derste konuları anlatıp öğrencilerime yazdırıyorum.Bu yüzden konu anlatımlı kitapları fazla tercih etmiyorum.Ben konuyu anlattıktan sonra o konu hakkında bol bol test çözdürüyorum.Ama soruların yan tarafında kısa kısa bilgiler olursa öğrenciler kolaylıkla çözer.

5 , 6,7 ve 8. sınıflarda etkinlik ve çoktan seçmeli iyi oluyor. Etkinliklerde cümleler verilip isteneni bulma çalışması iyi oluyor.

Üst Alt