Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

Tek Çatı Altında Anlatım Bozukluğu Cümleleri

Öğrencilerin, cümle kalıplarına alışana kadar gözünü korkutan anlatım bozukluğu konusu için en iyi çözümün sorularda karşımıza çıkan ve çıkabilecek her türlü anlatım bozukluğu içeren cümle kalıplarını, konu başlıklarının altında toplamak olacağını düşünüp hazırladığım bir çalışmadır. %60 Türkçe sayfalarındaki örnekleri alıp kalanlarını da kendim ekleyerek her çeşitten hatalı olan cümle kalıplarını tek bir çalışmada birleştirmeye çalıştım.

Öğrencilerimiz henüz birkaç gün oldu tekrar etmeye başlayalı. " Hocam sizin verdiğiniz kağıtta vardı." diyerek daha kolay ve hızlı çözdüklerini gördüm, umarım sizlerin öğrencilerine de bu şekilde faydası olur.

Ekli dosyalar

İyi bir emek var da yalnız, hocam reklamınızı yapmanız da tuhaf olmuş. Markalaşma yolunda size kolay gelsin.
Bir de belirtmek isterim bazı cümlelerde anlatım bozukluğu olmayabilir. Yani, -3-0 sıfır öne geçti- de yok mesela. Sonuçta 2-0 ile 3-0 önde olmak aynı şey değildir. 3-0 ile öne geçtiler derse anlatım bozulur.

Son düzenleme:

yasind

Yeni Üye
Emeğinize sağlık. Öğrencilerle beraber cevaplamaya imkan sağlayacak şekilde cevaplarının olmadığı bir örnek de paylaşırsanız daha kullanışlı olabilir.

Öğrencilerin, cümle kalıplarına alışana kadar gözünü korkutan anlatım bozukluğu konusu için en iyi çözümün sorularda karşımıza çıkan ve çıkabilecek her türlü anlatım bozukluğu içeren cümle kalıplarını, konu başlıklarının altında toplamak olacağını düşünüp hazırladığım bir çalışmadır. %60 Türkçe sayfalarındaki örnekleri alıp kalanlarını da kendim ekleyerek her çeşitten hatalı olan cümle kalıplarını tek bir çalışmada birleştirmeye çalıştım.

Öğrencilerimiz henüz birkaç gün oldu tekrar etmeye başlayalı. " Hocam sizin verdiğiniz kağıtta vardı." diyerek daha kolay ve hızlı çözdüklerini gördüm, umarım sizlerin öğrencilerine de bu şekilde faydası olur.
emeğinize sağlık hocam, gercekten çok faydalı olmuş, bu konu her kaynakta farklı noktaları ele alınmış yani konu dağınık dağınıktı, böyle daha derli toplu olmuş, teşekkürler...

Emeğinize sağlık. Öğrencilerle beraber cevaplamaya imkan sağlayacak şekilde cevaplarının olmadığı bir örnek de paylaşırsanız daha kullanışlı olabilir.
Sayın hocam ben zaten test çözme aşaması öncesi ders notu şeklinde tasarladım. Hani hangi başlıkta nelerle karşılaşılıyor çalışıp sonra test çözümlerinde rahat etsinler diye. Ama size word şeklini atayım cevapları silerek uygulayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Mustafa AYGÜN

Administrator
Yönetici

Süleyman Hoca'm, çok güzel bir çalışma olmuş. Hem tebrik ediyorum.

Üst Alt