Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

tanık gösterme

orhan66

Yeni Üye
Katılım
14 May 2018
Mesajlar
13
Beğeniler
3
#1
tanık gösterme olması için illa yazarla beraber sözün verilmiş olması mı gerekir yazar adı verilmeden sözü aktarmak tanık gösterme mi olur örnekleme mi
 

hasanyasin

Çalışkan Üye
Katılım
26 Ocak 2018
Mesajlar
238
Beğeniler
270
#2
Tanık göstermede, alanında uzman olan kişilerin sözlerine yer verileceği için alıntılanan sözün sahibini de belirtmek gerekir. Yazar veya uzman adı referans gösterilmemiş olsa bile metinde bir başkasının görüşlerine atıf varsa veya bu görüşler aktarılmışsa tanık gösterme gerçekleşmiş olur. Örnekleme daha çok somutlaştırma amacıyla yapılırken tanık göstermede "böyle düşünen sadece ben değilim" anlamı gizlidir. Bakınız Cem YIlmaz, Anadolu Rock
 
Üst Alt