Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

Seçici Okuma Etkinliği (Panoluk Soru)

nkkn

Yeni Üye
9 NU BULDUK AMA 10. BULAMADIK. CEVAPLARI NE ZAMAN VERECEKSİNİZ?

nkkn

Yeni Üye
Bulduklarımız bunlar ama bir tanesi eksik onu bulamadık.
Ömer Sinan Mersin
divanda Van
çoktan karanlık Ankara
oturmuş Muş
kar soğuğundan Kars
Tekir dağıttığı Tekirdağ
pencereden izliyor Denizli
ağrıyormuş Ağrı
toka takmış Tokat

hasanyasin

Çalışkan Üye
Çok güzel. Seçici okumanın böyle kullanılabileceği aklıma hiç gelmezdi.
Teşekkür ederiz üstat.

hasanyasin

Çalışkan Üye
Dostlar,
ÖzAlp Hoca'dan ilham alarak ben de bir tane yaptım. Metin biraz karamsar oldu. Ekte düzenlenmiş hâli var. Yazıcı ayarları "bir yaprağa iki sayfa _ yatay" şeklinde yapılabilir. 11 meyve gizli.

Metin şöyle:

Ömrüm, uzak bir geçmişin yansımasıydı sanki. Çıkar, umut ile çatışıyordu; tutku, hayal kırıklığı ile... Gel; mavi bir gelecek um kendine deseler, ikinci bir ömür gerekecek ya da bir ikinci ruh. Bir kere gözünüzü mümkün olana diktiniz mi hep sıradan olanı görmeye başlıyorsunuz. Bugün "çiğ" dediğiniz ne varsa bir süre sonra size katlanılır geliyor. Kaldı ki razı olduğunuz şeyler de onar onar artıyor. Anılar yapay, vazodaki çiçekler kadar yapay. Bir ses fısıldıyor size: “Zamana nasıl inanmışsın!”

1541876149924.png

Ekli dosyalar

kemanem

Yeni Üye
Hasan Yasin hocam. Armut meyvesi olmamış. On tane meyve var desek daha doğru olur. Yine de elinize sağlık. Çok güzel bir çalışma olmuş.

ÖzAlp

Moderator
Yönetici
Dostlar,
ÖzAlp Hoca'dan ilham alarak ben de bir tane yaptım. Metin biraz karamsar oldu. Ekte düzenlenmiş hâli var. Yazıcı ayarları "bir yaprağa iki sayfa _ yatay" şeklinde yapılabilir. 11 meyve gizli.

Metin şöyle:

Ömrüm, uzak bir geçmişin yansımasıydı sanki. Çıkar, umut ile çatışıyordu; tutku, hayal kırıklığı ile... Gel; mavi bir gelecek um kendine deseler, ikinci bir ömür gerekecek ya da bir ikinci ruh. Bir kere gözünüzü mümkün olana diktiniz mi hep sıradan olanı görmeye başlıyorsunuz. Bugün "çiğ" dediğiniz ne varsa bir süre sonra size katlanılır geliyor. Kaldı ki razı olduğunuz şeyler de onar onar artıyor. Anılar yapay, vazodaki çiçekler kadar yapay. Bir ses fısıldıyor size: “Zamana nasıl inanmışsın!”

Ekli dosyayı görüntüle 3020
Hocam ben bunu şimdi gördüm. Elinize sağlık :)

hasanyasin

Çalışkan Üye
sağ ol üstat. güzel bir bulmaca öğrettin bize.

Son düzenleme:

Volkan Ertuğrul

Moderator
Yönetici
Bulduklarımız bunlar ama bir tanesi eksik onu bulamadık.
Ömer Sinan Mersin
divanda Van
çoktan karanlık Ankara
oturmuş Muş
kar soğuğundan Kars
Tekir dağıttığı Tekirdağ
pencereden izliyor Denizli
ağrıyormuş Ağrı
toka takmış Tokat
böyle mi çözülüyormuş bu :)

Üst Alt