Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

Bilgilendirme ÖYKÜLERİN DİLİ - KİTAP ÇIKARMA

MUSTAFA KAFA

Türkçe Öğretmeni
Yönetici
Katılım
27 Eyl 2017
Mesajlar
432
Beğeniler
5,671
#1
Değerli meslektaşlarım,
Öykülerin Dili bu eğitim yılında öğrencilerimizle birlikte yazdığımız hikayelerimizden oluşan kitabımız.
1. Baskı olarak 500 adet çıkardık ve bitti. Kitabımız tamamıyla yasal izinlerin hepsine sahip ve bu izinleri sağlamak hiçte zor değil. Ülke çapında bir satış düşünürseniz bir dağıtım firması ile anlaşmanız yeterli. Kitap çıkarmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabiliriz.
 

adam

Yeni Üye
Katılım
4 Mar 2018
Mesajlar
6
Beğeniler
2
#5
Hocam ben de yazdım. Tilki Kitap yayın grubu kitabı bastırmak istedi. Ancak pek güvenemedim ve bastırmadım. Siz nasıl bir öneri de bulunursunuz?
 

MUSTAFA KAFA

Türkçe Öğretmeni
Yönetici
Katılım
27 Eyl 2017
Mesajlar
432
Beğeniler
5,671
#11
Değerli meslektaşlarım,

Eser bastırmak için öncelikle bir yayın evine mi bastıracaksınız? yoksa kişi yayıncı mı olacaksınız? ona karar vermeniz gerekir.
Eğer bir yayın evi kitabınızı basmayı kabul ederse tüm işlemleri onlar kendileri yapmaktalar. Maddi olarak yayın evinin ve sizin bastırmanız arasından çok büyük fark yok çünkü dağıtıcı bir firma ile anlaşmazsanız kitabınız elinizde kalır ülke çapında satışa sunulmaz.


Ama fark olarak şunu söylemeliyim kitaplarınızın dağıtımcı şirket anlaşmasını yapabilirseniz tüm kitaplarınızı kendiniz satışa sunabiliyorsunuz. Yayın evleri ise size belirli sayıda kitap veriyor. Biz kitabımızı bastırırken yayın evi bize 25 kitap vereceğini söyledi ve bu yüzden kişisel yayıncı oldum.

Öncelikle http://ekygm.gov.tr/isbn.html adresine girip KENDİ İSBN kaydınızı oluşturmanız gerekiyor. sayfadaki yeni başvuru alanını doldurup kaydolduktan sonra çıktı alıyorsunuz ve bu çıktıyı posta yolu ile - başka türlü başvurular kabul edilmiyor-
Fevzipaşa Mah. Cumhuriyet Bulvarı No: 4/248 B Blok (Eski Sayıştay Binası) Ulus ANKARA adresine gönderiyorsunuz.

Bir hafta on gün içerisinde size kullanıcı giriş bilginiz ve şifreniz sms ve mail olarak size ulaştırılıyor.


Bu aşamadan sonra isbn numaranızı almanız için yayın eviniz ve eserinizin basım bilgileri olması gerekiyor tüm bu bilgiler hazır olduğunda yukarıdaki adrese tekrar girip kayıtlı kullanızı olarak size verilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıp gerekli bilgileri doldurunca eseriniz için isbn numaranız oluşturuluyor ve bu isbn numarasını kitabınızın arkasına yerleştiriyorsunuz. isbn numaranızı istediğiniz bir internet sayfasından barkodlu numaraya çevirebilirsiniz.


Bu işlemlerden sonra eserinize bandrol almak için yayfed https://yayfed.org/ sitesine başvurmalısınız ama buradan bandrol başvurusu yapmadan önce http://www.telifhaklari.gov.tr/ girip bandrol talebinde bulunuyorsunuz talep çıktınızla birlikte yay fed tarafdınan istenen ek1 ve ek9 belgelerini doldurup posta yoluyla yayfed ankara şubesine gönderiyorsunuz ve bandrolünüz bir hafta içerisinde posta yolu ile size ulaştırılıyor. (30 tl civarından bir ücretlendirme sözkonusu)​

Yay fed için ödediğiniz dekont + ek1 (yazar bilgisi) + ek9(matbağa belgesi) göndermeyi unutmayınız.
Basılan eserinizin arkasına bandrolleri yapıştırıp kitabınızı istediğiniz yerde satabilirsiniz.

Dikkat!

Eserinizi ülke çapında satışını sağlamak için mutlaka bir dağıtıcı firmayla anlaşmanız gerekiyor. internet sitelerinden satış yapanlar dahi bu dağıtıcı firmalardan kitap temin ediyorlar.
 
Üst Alt