Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

Okul Kütüphanesinde Yer alması Gereken Eserler

gk1071

Yeni Üye
Kıymetli Arkadaşlar,
Okul kütüphanesini zenginleştirme çalışmamız için 5-8. sınıf öğrencilerine yönelik kitap önerilerine ihtiyacımız var. (Forumda yer alan ilgili başlıklarda paylaşılan listeleri not aldım.)

Sizce hangi kitaplar bir kütüphanenin olmazsa olmazları arasında sayılabilir?

Kitap önerilerinin yanında, 100 Temel Eser içinde yer alan ya da popüler çocuk kitapları arasında sayılan kitaplardan öğrenciler için uygun olmadığını düşündüğünüz eserler var mı?

Değerli görüşlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. :)

Ozgurky

Aktif Üye
Paylaşacak bir listem yok ama kütüphanelerde çeşitli sözlük ve ansiklopediler de yer almalı diye düşünüyorum. Özellikle ansiklopediler araştırma için tek kaynak olarak interneti gören çocuklara iyi bir seçenek oluyor.

gk1071

Yeni Üye
Üç günlük süre içinde hazırlamamız gereken bir kitap listesi söz konusu. Bu aşamada emek harcandığı belli olan bu iki listenin de bizim için çok faydalı olacağı muhakkak.

Ansiklopedi ve sözlüklere de yer vermeliyiz, evet. Öğrencilerin basılı kaynaklardan araştırma yapma becerisine de sahip olmaları gerekiyor her şartta.

Çok teşekkür ederim. :)

Merhaba Sayın Meslektaşım,
Bu sene sınıf kitaplıkları için hazırlamış olduğum tavsiye kitapların listesini sizin aracılığınızla paylaşmak isterim.
Umarım faydalı olur.Kolay gelsin.İyi çalışmalar.
Listenizdeki kitaplardan okuduklarım var ancak okumadığım bir hayli kitap da var maalesef. Siz tamamını okudunuz mu öğretmenim? Malum okumadan önermek artık çok zor duruma düşürebiliyor. ( Yayınevi olarak baktığımda güvendiğim yayınevleri. Sakıncalı bir şey olduğunu sanmıyorum. )

Listenizdeki kitaplardan okuduklarım var ancak okumadığım bir hayli kitap da var maalesef. Siz tamamını okudunuz mu öğretmenim? Malum okumadan önermek artık çok zor duruma düşürebiliyor. ( Yayınevi olarak baktığımda güvendiğim yayınevleri. Sakıncalı bir şey olduğunu sanmıyorum. )
Büyük çoğunluğunu okudum öğretmenim, okumadıklarım da var elbet.Bazı yayın evlerine güvensem de bazı kitaplarda yazım yanlışları bulunabiliyor Yahut Timaş Yayınlarından çıkan "Bitirim İkili" serisi gibi bazı kitaplarda -her ne kadar öğrenciler çok sevse ve ilgi gösterseler bile - benim hoşuma gitmeyen karakterler yer alabiliyor. Bunları da öğrencilerime okuma saatlerinde ifade ediyorum, karakterlerle ilgili görüşümü dile getiriyorum.Sonuçta hatasız kul olmayacağı gibi hatasız kitaplar da olmayabiliyor.:)

Üst Alt