Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

Norm Fazlası Belirleme...

Afyon03

Aktif Üye
İyi akşamlar hocalarım!
Okulumuzda üç Türkçe öğretmeniyiz.
Toplam ders yükümuz 43 saat.
MEB Norm Kadro Yönetmeliğinde 18. Maddede Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmeni için norm sayısı tespitini şöyle belirtmiş:
"6-31 saate kadar 1 norm
31-42 saate kadar 2 norm,
42den sonra her 21 saat için 1 norm verilir." diyor.
Buna göre 42 nin üzerine 21 saat daha ders olması lazım? Norm fazlası oluşuyor mu?

İyi akşamlar dilerim.

ESERRR21

Yeni Üye
42 saatten sonra her 15 ders saatine de 1 norm açılabilir. 43 saat 2 normdur. Biriniz norm fazlası olur.(hizmet puanı düşük olan)

tlybrn

Yeni Üye
İyi akşamlar bir sorum olacak.
Okulumda en düşük puanlı olmama rağmen ihtiyaç fazlası denilerek başka bir okula görevlendirildim.Benden düşük puana sahip olan kişi engelli kadrosunda,onu isteği dışında başka yere gönderemeyiz dediler.Dün bana norm fazlası olduğum tebliğ edildi ancak bugün olmadığım engelli kişinin olduğu söylendi.Eğer o arkadaş tayin istemezse ben sürekli fazlalık olacağım ve sürekli görevlendirileceğim.İlçe milli eğitime sorduğumda maalesef durum bu, yapacak bir şey yok dediler.Şimdi bu durumda diğer kişi mağdur olmasın diye ben mağdur ediliyorum bilgisi olan var mı acaba?

doanay

Yeni Üye
İyi akşamlar bir sorum olacak.
Okulumda en düşük puanlı olmama rağmen ihtiyaç fazlası denilerek başka bir okula görevlendirildim.Benden düşük puana sahip olan kişi engelli kadrosunda,onu isteği dışında başka yere gönderemeyiz dediler.Dün bana norm fazlası olduğum tebliğ edildi ancak bugün olmadığım engelli kişinin olduğu söylendi.Eğer o arkadaş tayin istemezse ben sürekli fazlalık olacağım ve sürekli görevlendirileceğim.İlçe milli eğitime sorduğumda maalesef durum bu, yapacak bir şey yok dediler.Şimdi bu durumda diğer kişi mağdur olmasın diye ben mağdur ediliyorum bilgisi olan var mı acaba?
Merhaba hocam, benim okulumda da aynı durum var. herhangi birimiz kendi isteğiyle gidene kadar bu durumda kalacağız. Bizi kimse görevlendirmiyor bir yere. İdare de seçmeli derslerde bize yardımcı oluyor. Sonuç hepimiz (5 öğretmen) 16 - 17 saatle çalışıyoruz. Ben en yüksek puanlıyım. İliçinde ilçemizde bir yer açılmıyor. Norm fazlaları için açılıyor. Norm fazlası atamalarında benim gitmemi kabul etseler ben gideceğim ama bu da olmuyor.

tlybrn

Yeni Üye
Merhaba hocam, benim okulumda da aynı durum var. herhangi birimiz kendi isteğiyle gidene kadar bu durumda kalacağız. Bizi kimse görevlendirmiyor bir yere. İdare de seçmeli derslerde bize yardımcı oluyor. Sonuç hepimiz (5 öğretmen) 16 - 17 saatle çalışıyoruz. Ben en yüksek puanlıyım. İliçinde ilçemizde bir yer açılmıyor. Norm fazlaları için açılıyor. Norm fazlası atamalarında benim gitmemi kabul etseler ben gideceğim ama bu da olmuyor.
Ben okulumda kalsaydım 17-18 saat ders düşecekti herkese ancak ilçe milli eğitim 21 saatin altında ders vermeyin demiş.Bu yüzden gitmek zorunda kaldım.Şuan çalıştığım okula biri norm fazlası durumundan gelirse şubatta kimbilir hangi okula gideceğim.Sıkıntılı bu durum hep böyle mi devam edecek acaba?Siz hangi ildesiniz?

Üst Alt