• http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da [email protected] ‘a mail atarak yardım alabilirler.

Ne olacak şimdi bu günlük planlar?

Öne çıkanlar

• 8. Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem
    Mustafa AYGÜN Mustafa AYGÜN
    8 . Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem'in Özellikleri * Sistem değişikliğinden sonra sıfırdan yazılmıştır. * "Sözel Mantık" konusu, sınıf düzeyine uygun bir şekilde kitaba eklenmiştir. * 1'e 3'lü, 1'e...
  • 7. Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem
    7 . Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem'in Özellikleri * Sistem değişikliğinden sonra sıfırdan yazılmıştır. * "Sözel Mantık" konusu, sınıf düzeyine uygun bir şekilde kitaba eklenmiştir. * 1'e 3'lü, 1'e...
  • 6. Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem
    6 . Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem'in Özellikleri * Sistem değişikliğinden sonra sıfırdan yazılmıştır. * "Sözel Mantık" konusu, sınıf düzeyine uygun bir şekilde kitaba eklenmiştir. * 1'e 3'lü, 1'e...
  • 5. Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem
    5 . Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem'in Özellikleri * Sistem değişikliğinden sonra sıfırdan yazılmıştır. * "Sözel Mantık" konusu, sınıf düzeyine uygun bir şekilde kitaba eklenmiştir. * 1'e 3'lü, 1'e...
  • Ölçen Arı 8 Türkçe Soru Bankası Satışa Sunulmuştur - 24.09.2018
    Ölçen Arı 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası Yeni Nesi Sorular Sözel mantık soruları, 1'e 3'lü ve 1'e 4'lü sorularla zenginleştirilmiştir. Çözerken Öğretir Her soru belirli bir sistem çerçevesinde...
Arkadaşlar, kılavuz kitap yok. Günlük plan yapılacak dendi. Bu konuda ne yapmayı planlıyorsunuz sorması ayıp?

Hocam merhaba. Haftalık olarak planlamak mümkün. Yani 5 ve 6'da 6, 7 ve 8'de 5 saat üzerinden o haftayı planlayacağız: "Neyi, nasıl, ne zaman, niçin öğreteyim?" sorularını ders öncesinde cevaplamaktan ibaret. Gözümüzde büyütmemeliyiz. Zaten yıllık planınıza o haftanın kazanımları, kullanacağınız materyaller, başvuracağınız stratejiler var. Onları kopyalayıp en üste yapıştıracağız. Ardından 7 veya 8 etkinliği haftaya yayacağız. İlk iki ders metni, şu teknikle okuruz/dinleriz, şu etkinliği yaparız, ardından şu etkinliği yaparken şu bilgileri defterlere yazarız. Bir sınıfın planı takriben 15 dakika sürer. Zaten öğretim dediğiniz şey nedir ki? Süreci planlanmış eğitim.

Hocam saygılar, bu kılavuz kitap ve çalışma kitapları önceden de yoktu. yalnızca elimizde bir ders kitabı vardı. Neyi, ne zaman, nasıl ve ne şekilde yapacağımızı bilmezdik. Biz o zamanlar akşamları oturur ertesi günü hangi sınıflara dersimiz varsa tek tek günlük plan yapardık. Müfettişler gelir bunları inceler, eksik varsa hesap sorarlar hatta soruşturma açarlardı. Tabii o günler geride kaldı. Şimdi sitelerden birbirimize danışarak ne yapacağımızı konuşuyoruz.. Hele okullar bir başlasın bakalım, o zaman bilgilerimizi buradan paylaşırız. Yani dert etmeyin. Her şeyin bir çözümü vardır.

AysunK

Moderator
Yönetici
Geçen yıl 5 ler için yapılacak dendi. Birkac hafta yaptık sonra bıraktık...sene sonu da soran olmadı. Bu yıl ne olur bakacağız.

AysunK

Moderator
Yönetici
Bu muhabbetin sonu nereye varacak merak ediyorum :)
Şimdi benim anladığım şu ki haftalık planlama yapacağız. O sınıf için kısa öz bir plan..yanı bize öyle dendi .