• http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da [email protected] ‘a mail atarak yardım alabilirler.

Açıklama LGS Soruları Hakkındaki Görüşlerinizi Bu Bölümden Paylaşabilirsiniz.

Noktalı virgül eksik d olacak birisi. Diğeri de özel tarih belirtilen ay gün adlarının yazımı olsa gerek çünkü gün belirtilmemişti galiba Nisan ayının yazımında

Noktalı virgül eksik d olacak birisi. Diğeri de özel tarih belirtilen ay gün adlarının yazımı olsa gerek çünkü gün belirtilmemişti galiba Nisan ayının yazımında

maho18

Çalışkan Üye
Sorular kolaydı bence.
Zarf fiil. anlatım bozuklugu. Cümle çeşitleri. Yazım yanlışı ve noktalama işaretlerinden birer soru geldi.

Anı edebi tür, öneri cümlesi ,zarf fiiller 2ve 4, koşul cümlesi 4 .cümle ,eylem cümlesidir a sıkkı,olumsuz düşünceler saglığımızı etkiler mantık sorusu c sıkkı budapeste istanbul metrosu

Sorular yayınevlerinin hazırladığı sorulara çok yakın. Yayınevleri başarılı oldu diyebiliriz.Sözel bölüm için sınavdan çıkan birçok çocuk kolaydı,dedi.Sayısal belirleyici olacak bu yıl durum onu gösteriyor.Sınav hâlâ hayatımızda...Ha Kel Hasan ha Hasan kel.

Eleyici soru yok denebilir...
Öge ve çatı çıkmaması hayal kırıklığı. İşlenmesi ayları bulan uzun konular ama soru çıkmaması kötü....Anlatım bozukluğu ..güzeldi ve kolaydı....Anlatım dili sorusu eleyici sayılabilir...Noktalama ve yazım fena değil....
Ödsgm nin yayımladığı sorularla aynı tarzda sorular geldi..Anlaşılan Eba ve Ödsgm ye ağırlık vermek , oradan faydalanmak en karlısı ve en kısa yolu..Bazı yayınların sınavlarını sorularını çözdük, inceledik....Onları da takdir etmek lazım...Neredeyse tam isabet vardı...
Şimdilik herrkese geçmiş olsun...

Son düzenleme:

maho18

Çalışkan Üye
Düşüncenin akışını bozan cumle vardı d şıkkı. Koşul anlamı vardır sorusu vardı. Altı çizili kelimelerin anlamı boş işler c sıkıydı.

maho18

Çalışkan Üye
Sorulara bakabilirsiniz.

Ekli dosyalar