Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

Kitaplar ve Yazarlar

Ozan_35

Aktif Üye
"Tecrübelerimle şu yargıya vardım: Başkalarıyla benim aramda korkunç bir uçurum var, anladım, elden geldiğince susmam gerek, elden geldiğince düşüncelerimi kendime saklamalıyım. Ve şimdi yazmaya karar vermişsem bunun tek nedeni, kendimi gölgeme tanıtma istediğidir."

(Sadık Hidayet - Kör Baykuş)

İskender Pala Od,Mihmandar,Efsane,Babilde Ölüm İstanbuda Aşk Divan edebiyatı ve tasavvuf sevenlere Bediüzzaman Risale-i Nur Külliyatı İlim öğrenmek isteyenlere

AysunK

Moderator
Yönetici
Deniz feneri
Virginia woolf
Kitap üç bölümden oluşuyor...ilk bölüm biraz zor, dili ağır, mevzuya hakim olamıyorsunuz ancak ikinci bölümde daha akıcı bir hal alıyor. Tasvirden ziyade tahlil ağırlıklı.kitap karakterlerin düşünceleriyle ilerliyor. Hayat, ölüm, insan ilişkileri vb. Konular işlenmiş. Sabırlı bir okuyucu için ideal. Otuz kirk belki daha fazla kelimeden oluşan cümleler kurulmuş. Taktir edilesi...

benim önerilerim bildik,kimine göre basit kitaplar ama seviyorum ne yapayım : )
simyacı
bir çift yürek
benim adım kırmızı
şimdiki çocuklar harika,memurlar,zübük
hababam sınıfı kitap serisi
gibi...

Mine

Yeni Üye
Cemil Meriç- Kırk Ambar güzel bir edebiyat eleştirisi
Ejderha Dövmeli Kız serisi
Noah Gordon Kitapları Hekim ile başlayan 3 ciltlik bir tip romanı serisi var ki harika olmuş.
Amin Maalouf kitapları,
Glenn Meade kitapları, 8. Gün isimli kitabı ikiz kuleler olayından hemen önce basılmış ve Amerikan Hükumeti tarafından ikiz kuleler olayından sonra toplatılmış hatta yazar uzun uzun sorgulanmıştı. İnanılmaz bir hayal gücü ve yorum yeteneği var. Nitekim ikiz kuleler suçlusu değilmiş.:)
Jean Christopher Grange kitapları (bağımlılık yapabilir.) Aslen gazeteci olan yazar her eserinde farklı bir konuya-soruna dikkat çekiyor.
Semerkand- Alamut - Yıldızların Efendisi Hayyam (son ikisi Yurt Yay.)
Yörünge- Tess Gerritsen
Conn İgguilden- Ovaları Kurdu Cengiz Han çocukken A. Ziya Kozanoğlu, Bekir Büyükarkın falan okurdum ama bu yazar Cengiz Han'ı farklı anlatmış çok beğendim.

btkcumle

Yeni Üye
Homo Deus dünyanın(insanoğlunun) geleceği ile ilgli bir bakış açısı oluşturmasıaçısından müthiş bir kitap, geçmişten hareketle bir gelecek tasarısı.

Ozan_35

Aktif Üye
Tezer Özlü'nün kitaplarındaki kadar kendimi bulduğum çok az eser vardır.

AysunK

Moderator
Yönetici
Mesut insanlar fotoğrafhanesi
Ziya Osman Saba
*Bir öykü kitabı,kitaba adını veren öykü ise ya geçen ya önceki yıl 8.sınıfların ders kitabında vardı ve çok beğenmiştim.

Üst Alt