• http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

  Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

  Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da [email protected] ‘a mail atarak yardım alabilirler.

Kitaplar ve Yazarlar

Öne çıkanlar

 • 8. Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem
  Mustafa AYGÜN Mustafa AYGÜN
  8 . Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem'in Özellikleri * Sistem değişikliğinden sonra sıfırdan yazılmıştır. * "Sözel Mantık" konusu, sınıf düzeyine uygun bir şekilde kitaba eklenmiştir. * 1'e 3'lü, 1'e...
 • 7. Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem
  Mustafa AYGÜN Mustafa AYGÜN
  7 . Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem'in Özellikleri * Sistem değişikliğinden sonra sıfırdan yazılmıştır. * "Sözel Mantık" konusu, sınıf düzeyine uygun bir şekilde kitaba eklenmiştir. * 1'e 3'lü, 1'e...
 • 6. Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem
  Mustafa AYGÜN Mustafa AYGÜN
  6 . Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem'in Özellikleri * Sistem değişikliğinden sonra sıfırdan yazılmıştır. * "Sözel Mantık" konusu, sınıf düzeyine uygun bir şekilde kitaba eklenmiştir. * 1'e 3'lü, 1'e...
 • 5. Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem
  Mustafa AYGÜN Mustafa AYGÜN
  5 . Sınıf Akıllı Türkçe Atölyem'in Özellikleri * Sistem değişikliğinden sonra sıfırdan yazılmıştır. * "Sözel Mantık" konusu, sınıf düzeyine uygun bir şekilde kitaba eklenmiştir. * 1'e 3'lü, 1'e...
 • Ölçen Arı 8 Türkçe Soru Bankası Satışa Sunulmuştur - 24.09.2018
  Mustafa AYGÜN Mustafa AYGÜN
  Ölçen Arı 8. Sınıf Türkçe Soru Bankası Yeni Nesi Sorular Sözel mantık soruları, 1'e 3'lü ve 1'e 4'lü sorularla zenginleştirilmiştir. Çözerken Öğretir Her soru belirli bir sistem çerçevesinde...

AysunK

Moderator
Yönetici
#1
Son okuduklarınız,tavsiye ettikleriniz ve sizde iz bıkaran tüm kitapları bu başlık altında paylaşabiliriz..
 
Son düzenleme:

AysunK

Moderator
Yönetici
#4
Nasıl isterseniz hocam... Sınıf seviyelerine göre kitaplar başlığı var,öğrenciler için oraya da yazabilirsiniz.
 

AysunK

Moderator
Yönetici
#5
Yerli yersiz cümleler
Nazan Bekiroğlu

'Elimde hiçbir kapıya uymaz anahtarlar, şimdi size aşka, hayata ve ölüme dair yerli yersiz cümleler söyleyeceğim...'
 

AysunK

Moderator
Yönetici
#6
SERENAD
Zülfü Livaneli
Livaneli'nden okuduğum ikinci kitap...oldukça sürükleyici, konu seçimi güzel.Bir aşk hikayesi ile birlikte 2.Dünya savaşında yaşanan yahudi soykırımını ele almış.O dönemlerde ülkemize pek çok bilim adamı gelmiş,vs. Ancak edebi derinliği olan bir kitap değil yoksa bu kadar hızlı ve kolay okunmazdı.
 
#8
Bu aralar arka arkaya Cengiz Aytmatov'un hemen hemen tüm kitapları okudum. Betimlemelerle arası olmayanları sıkabilir ama hayatımda okuduğum en güzel betimlemelerdi bence. Yaşadığı coğrafyayı ve Kırgız kültürünü çok iyi yansıtmış. Çoğu kitabında olayların sonunu bağlamaması, okuyucunun hayal gücüne bırakması insanı düşünceden düşünceye sürüklüyor. Dişi Kurdun Rüyaları, Toprak Ana ve Cemile özellikle tavsiyemdir.
 
#11
İclal Aydın'ın Üç Kız Kardeş romanı beni etkiledi.
Daha önce Ayfer Tunç'un Suzan Defter, Yeşil peri Gecesi romanlarını okudum. Şimdi Aşıklar Delidir' e başlayacağım.
 

AysunK

Moderator
Yönetici
#12
Kütüphanemin vazgeçilmezleri..tavsiye edilir...
Dostoyevski- budala, insancıklar, karamazov kardeşler
Ahmet hamdi tanpınar- huzur, mahur beste
Nazan bekiroğlu- isimle ateş arasında, nar ağacı
Tagrik bugra- yalnızlar
Iskender pala - katre ı matem, od
Oğuz atay - oyunlarla yaşayanlar, tutunamayanlar
Sebahattin ali - sırça köşk, içimizdeki seytan
Necip fazil k.- çöle inen nur
Virginia woolf- mrs. Dalloway
Cengiz aytmatov - beyaz gemi
Tolstoy - anna karenina
 
#13
Ruh Adam/Hüseyin Nihal ATSIZ
Dar Zamanlar Üçlemesi ( Ölmeye Yatmak, Bir Düğün Gecesi, Hayır ) / Adalet AĞAOĞLU
Mülksüzler / Ursula Le Guin
Bir Gün Tek Başına / Vedat TÜRKALİ
Semerkant / Amin MAALOUF
 

AysunK

Moderator
Yönetici
#14
"Hakikat şu ki İsmail Molla Bey,tahakkümlü tabiatıyle,nüfuzlu ve her tenkidin üstünde kalan şahsiyetiyle etrafındakilerin hemen hepsini farkında olmadan bir esir gibi kullananlardan,daha doğrusu bir esir bağlılığını onlarda en tabii bir ruh haleti yapanlardandı..."
Mahur Beste_A.Hamdi Tanpınar

*Gariptir ki Nuri Bey hiç kitap hediye etmezdi.Belki de,fikrin mesuliyetini üzerine almaktan çekinecek kadar derin düşünceliydi..."

*...Solgun yüzlü,ağır kumral saçları bir bağ bozumu gibi omuzlarına yığılan,gözlerinin içi,güneşte ince saman çöpleri çıtırdıyormuş gibi pırıl pırıl tutuşan bir kadındı...İnsanın içinde aşk,sonsuzluk duygusu,bilinmez daüssılalar uyandırdıktan sonra ortadan çekilip giden bir mahluk.Çekilip giden fakat bir türlü unutulamayan..."

Sahnenin Dışındakiler_Tanpınar
 
#15
Çavdar Tarlasında Çocuklar /J.D.Salinger
Kitabin kendisinin iyi olmasinin yani sira , yuzyilin birkac onemli suikastinde(John Lennon, Gianni Versace vs.) suikastcilerin cantasindan cikma ozelligi de magazin bilgi olarak dursun. Okuduktan sonra sebebi anlasilabilir .
 
Son düzenleme:
#16
Albert CAMUS - Yabancı.

Camus sanırım beni yazmış.Daha doğrusu o kitaptan çıkmış da olabilirim.Bilmiyorum. Meursault'u okurken kendimi okudum gibi geldi.
Nedense kitap okumayı artık pek sevmiyorum.
Daha doğrusu yeniler genelde orman katili.
Bestseller denilen şeyleri kitapçılarda gördükçe ürküyorum.
Kapitalizm her yerde.
Kitapların da içinde.
Sayfalardaki mürekkepte.
O yüzden daha siyah artık yazılar.
Gözüm kararıyor.
Bırakıyorum.
 
#20
Hüseyin Nihal Atsız'ın Bozkurtlar ve Ruh Adam kitaplarını okudum.

Bozkurtlar, Göktürk kültürünü öğrenmek isteyenler için güzel bir kaynak. Tarihi bilgilere ek olarak böylesine sürükleyici bir romandan dönemin şartlarına, Çin'le olan ilişkilere ve dönem kültürüne ilişkin bilgiler edinmek insanı etkiliyor.

Ruh Adam ise çok farklı bir kitap. İnsanın kendiyle mücadelesini ve bu mücadelede ne kadar çaresiz olduğunu gösteriyor. Baştan sona bir merak ve anlamlandırma çabasıyla ileriliyor kitap. "Mutlak Seveceksin" ve "Geri Gelen Mektup" şiirleri de kitaba bambaşka bir hava katmış. İyi ki okumuşum dediğim kitaplardan biri oldu.