Neler yeni

Bilgilendirme

http://www.dersimizturkce.gen.tr ve http://www.turkcedersi.gen.tr sitelerinin birleşimi esnasında tüm üyelikler sıfırlanmıştır.

Sitemizdeki dosyaları indirebilmek için üye olmalısınız. Üye olmak için tıklayınız. (E-posta adresinize onay kodu geleceğinden geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayınız.)

Üyelikte sorun yaşayan kullanıcılarımız 0532 644 67 88 ‘e SMS veya WhatsApp yoluyla ya da mustafaaygun@gmail.com ‘a mail atarak yardım alabilirler.

ÜYE OL WhatsApp Destek

8.SINIF OYUNLU-RESİMLİ YAZIM KURALLARI SUNUSU

aynep

Yeni Üye
Katılım
7 Şub 2018
Mesajlar
4
Beğeniler
1
#2
Hocam, çok güzel bir çalışma olmuş. Çok teşekkürler. Derste kullanacağım mutlaka.
Doğru cevaplar kısmında tıraş ve pek çok sözcükleri yanlış yazılmış. Bir de aslan kelimesinin arslan şeklinde kullanımı da var tdk sözlükte.
Belki düzeltme yapmak istersiniz. İyi çalışmalar dilerim.
 
Katılım
2 Kas 2018
Mesajlar
6
Beğeniler
2
#3
Hocam, 'traş' değil de 'tıraş' olacak. Onda da düzeltme yapmak isteyebilirsiniz. TDK traş için yanlış diyor. Bilginiz olsunm
 

hikmet

Yeni Üye
Katılım
14 Şub 2018
Mesajlar
5
Beğeniler
3
#4
Doğru cevap olarak "kiprik" vermişsiniz, "kirpik" olmalı sayın hocam. TDK Yazım Kılavuzu'nda "ıstırap" geçmiyor, onu da "ızdırap" olarak kabul ediyor; sözlükte var ama o da bkz. vermiş. "Pek çok" da ayrı yazılmalı.
"Tıraş"ı Bedir hocam söylemiş zaten.
 

mepol023

Çalışkan Üye
Katılım
5 Şub 2018
Mesajlar
86
Beğeniler
690
#5
Değerli arkadaşlarım uyarılarınız için teşekkür ederim. Gözümden kaçmış bazı kelimeler. Öğrencilerimle oynarken ben de fark ettim.
 
Üst Alt